Færøerne

(side 1 af 3)
Katalognr.

772 A
1919. 2/5 øre grøn, ejerstempel på bagsiden. Attest LN.
Kat.nr.:
1 **
11000
773 A
1919. 4 øre blå halveret og 5 øre grøn på brev stp. Thorshavn 9.1.19, lodret og vandret fold. Attest Dr. Debo.
Kat.nr.:
1A
966
774 A
1919. 4 øre blå halveret og 5 øre grøn på klip stp. Thorshavn.
Kat.nr.:
1A
775 M
1940. 15/20 øre rød prov. med diverse breve og talon, sammt enkeltmærker med varianter og pladefejl m.m. Blandet kvalitet.
Kat.nr.:
4
750
776 A
1941. 50/5 øre vinrød i marginalblok. Attest Dr. Debo.
Kat.nr.:
5B **
3600
3600
777 K
HÆFTER. 1985-2001. Æske med 107 stk.
Kat.nr.:
1000
778 K
JUL. Kasse med diverse materiale inkl. nye ark og nogle alm. årsmapper mv.
Kat.nr.:
200
779 P
UDSL. STJERNE STP. Lot med mange klip.
Kat.nr.:
1000
780 S
+GRØNLAND. Samling 1975-1994 komplet inkl. et par provisorier og Grønland spredt med ubrugt/stemplede til 1994.
Kat.nr.:
200
781 S
1919-2005. Komplet samling i Lindner album, komplet inkl. provisorier (1-6) med attester. Dertil album med sammentryk og hæfter m.v. disse er inkl. en del stemplet.
Kat.nr.:
9000
782 P
1919-87. Samling på sider inkl. provisorier i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
250
250
783 R
Kat.nr.:
300
784 P
1975-2001. Komplet samling på Leuchtturm sider.
Kat.nr.:
360
785 S
1975-2001. Samling i indstiksbog udbygget med mange varianter og 4-blokke m.m.
Kat.nr.:
410
786 S
1975-2005. Samling i Schaubek album/kassette og lommer.
Kat.nr.:
160
787 R
1975-2005. Stemplet komplet inkl. lidt 2006 i Leuchtturm album, dertil 33 hæfter samt postfrisk fra samme periode inkl. 31 hæfter i indstiksbøger.
Kat.nr.:
900
788 S
1975-2009. Komplet samling i Stender album.
Kat.nr.:
240
333
789 S
1975-2010. Leuchtturm album/kassette med få mangler.
Kat.nr.:
790 S
1975-2014. Vebesat samling i tyk indstiksbog.
Kat.nr.:
791 S
1975-21. Flot Leuchtturm SF album/kassette spredt besat.
Kat.nr.:
300
671
792 S
1975-88. Samling i indstiksbog.
Kat.nr.:
793 R
1975-90. Samling i Leuchtturm album, dertil 34 hæfter, mange miniark og sammentryk, FDCer m.v.
Kat.nr.:
300
794 M
1983-2013. 40 forskellige postfriske hæfter samt 15 stemplede.
Kat.nr.:
200
200
795 P
2 lagermapper med helark/rester frem til 1983 inkl. komplette. Pålyd. 3500,-
Kat.nr.:
796 S
2 ringbind med FDCere og 4-blokke både stemplet og postfrisk. Pålyd ca. 3000,-
Kat.nr.:
** *
130
130