Berlin

(side 1 af 1)
Katalognr.

1686 A
1948. Sort overtryk sæt. AFA 19.000,-
Kat.nr.:
1-20
1500
1687 A
1949. UPU sæt. AFA 6.200,-
Kat.nr.:
35-41 **
410
1688 M
ETB. 1956-58. 23 stk. tidlige. Mi. 420 €
Kat.nr.:
230
1689 S
+BUNDESPOST. Indstiksbog med diverse inkl. gode tidlige mv. Blandet kvalitet.
Kat.nr.:
** *
480
480
1690 S
1948-1976. Samling i Lindner album nær komplet uden valutablokken.
Kat.nr.:
** *
800
800
1691 S
1948-70. Samling i SAFE album.
Kat.nr.:
750
750
1692 S
1948-90. Nær komplet samling i Leuchtturm album uden valutablokken inkl. hæffesammentryk mv.
Kat.nr.:
800
1693 P
1948-90. Samling på løssider med alle de tidlige, uden blokken og med mangler efter 1985.
Kat.nr.:
800
1694 S
1980-82. Komplet i ringbind stemplet med LUX Berlin 12 stempel.
Kat.nr.:
1695 S
2 indstiksbøger med dubeletter.
Kat.nr.:
320
1696 S
Samling i album inkl. bedre.
Kat.nr.:
** *
850